phF Clan

phf forum
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Kazni i Suspenzii

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin


Posts : 36
Join date : 2009-05-28

PostSubject: Kazni i Suspenzii   Fri May 29, 2009 4:52 pm

Овде ќе може да ги прочитате сите казни од типот:
- Временски отстранување од форумот во периот од 10 дена
- Трајно отстранување од форумот

Временско отстранување ке се должи на тоа ако Корисникот не се придржува кон зададените правила на форумот, со премногу непотребно SPAM -ување и по неколку опомени од модераторите,админите и луѓето кој се задолжени за тоа следи суспензијата.

Трајното отстранување ќе се извршува доколку после суспензијата корисникот продолжува истото да го прави, да употребува вулгарни зборови, навреди од типот играч-играч, играч-админ, админ-играч, админ-админ.

ОВДЕ Овластените лица доставуваат објаснение и причина зашто Корисникот е суспензиран/баниран од форумот и по пат на Приватна порака.
Back to top Go down
View user profile http://phfteam.macedonianforum.net
 
Kazni i Suspenzii
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
phF Clan :: Pravila na forumot-
Jump to: