phF Clan

phf forum
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Vicovi !!!

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin


Posts : 36
Join date : 2009-05-28

PostSubject: Vicovi !!!   Thu May 28, 2009 9:48 pm

pisete po nekoj vic TUKA !!!
Back to top Go down
View user profile http://phfteam.macedonianforum.net
ReaperPosts : 9
Join date : 2009-05-29

PostSubject: Re: Vicovi !!!   Fri May 29, 2009 2:34 pm

Цветко тркалал буре по улица. Го среќава Трајче и го прашува што прави.
- А бе докторот ми кажа да донесам мокрача по еден месец.

Што е шиптар без кече на глава?
- Кабриолет.

-Едно дете оди во сендвичара и му вели на вработениот:
-Донесете ми еден помфрит без компирчиња!

Оди свиња во кафана и изнервирано вика:
- Кој нарача свински потколеници?

Како се молат крадците?
- Во името на банката, името на сефот, парите в џеб.

- Зошто русокосата носи тегови во чантата?
- За да не речат дека е лесна женска!

Иде програмер во продавница и му вели на продавачот дај кило од оваа кртина и прашува продавачот да го спакувам и програмерот вели:
- Не, дај ќе го ставам на Usb.

Си бил Трпе и учел англиски. Татко му го прашал:
- Kако се вика маса? -масејшен, Стол? -столејшен, Стап-стапејшен. Ама кога ќе ти удрам јас стапејшен по гузејшен ќе видиш ти!

Си играле две деца кошарка и едното шутирало само тројки, а другото не знаело да плива!!

Зошто дождот паѓа?
- Затоа што нема скали да се симне.

Која е разликата од обичен и свински грип?
- При обичен грип луѓето киваат „апчиху“, а при свински „апчи-квииик“.

Влегува баба кај лекарот:
-Докторе,мене сите ме игнорираат!
-Следниот!

Влегува еден факир во продавница за железарија .
- Ве молам два килограма шајки
Продавачот: Да ги спаковам?
Факирот: Не,одма ќе ги јадам

Како русокоса прави мармалад?
-Го вади од кроасани.

Келнер,од каде мува на мојот сладолед?
- Изгледа учи да скија !

Дткач отишол да купува петарди, отишол на Зелен пазар и купил петарди . На кутијата пишувало "Број до пети фрли ја "
Ја запалил и почнал да брои:
Ееееееееддддддеееее... БУММММММММММММ

Знаете како настанал зборот точак?
-Чак Норис правел салто и публуката велела''То,Чак,то,Чак'

Си биле две лајна,и едното му вели на другото
-Брат смрдиш

Знаете ли како русокоса паднала од прозорец?
-Пеглала завеси.

Си биле Џорџ Буш и Елизабета Втора и се родил Никола Груевски!

Зошто русокоса реди коприви на кровот?
- Дознала дека гром во коприва не удира.

Си биле два автобуси. Едниот бил жолт, а другиот тргнал за Велес!

Зошто полицаец кога оди да гледа комедија со него носи секира?
- За да се цепе од смеење

Како умрел Мујо ?
Си купил нов бумеранг, а стариот го фрлил.

Колку е саатот?
- Извинете,не го продавам.

Си биле две игли и сретнале еж и едната игла рекла да не има митинг...

Оди плавуша по улица и гледа лушпа од банана и вели:
- Еее, пак ли треба да паднам?

Зошто плавуша лежи во продавница?
- За да ги гледа пониските цени.

Кој е условот за да бидеш член на Вмро?
- Да не можеш да кажеш Р.

Шо прави цела Македонија?
- Јаде гомна за Чак Норис!
Back to top Go down
View user profile
 
Vicovi !!!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
phF Clan :: Zabava :: Spam-
Jump to: