phF Clan

phf forum
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Pravila na forumot

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin


Posts : 36
Join date : 2009-05-28

PostSubject: Pravila na forumot   Thu May 28, 2009 5:31 pm

Секое правило мора да биде испочитувано, во спротивно следи соодветна казна.

Забрането е:

- Секаков вид на рекламирање: рекламирање на друг форум, сајт, сервер и се останато без дозвола од администраторот.
- Spam, flood, непотребно натрупување на постови (освен во делот на форумот каде што тоа е дозволено - SPAM area)
- Навреди од верска, национална, политичка, навивачка и друга побуда
- Инцирање на теми и постови кои се надвор од темата, доколку тоа се случи истите ќе бидат преместени/изменети/избришани
- Cодржина со која се нарушуваат авторски права како и xxx содржина (илегален софтвер, линкови за нелегален download, кракови, key генератори, порнографија и сл.)
- Пред да отворите нова тема разгледајте малку по претходните страни да не е веќе отворена таква тема. Одвојте си малку време за да го запознаете подобро форумот. Можеби ќе налетате на постари и многу интересни теми кои чекаат на вашите постови и мислења.
Back to top Go down
View user profile http://phfteam.macedonianforum.net
 
Pravila na forumot
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
phF Clan :: Pravila na forumot-
Jump to: